Zamek w Przecławiu jest jedną z najpiękniejszych renesansowych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze wspaniałych wnętrz mieszkalnych, a otacza go malowniczy, XVII - wieczny park w stylu angielskim.

XIX - wieczna tradycja udostępniania turystom zbiorów zamkowych i zabytkowego parku jest kontynuowana przez obecnych właścicieli. Każdego ranka otwiera się brama do historycznej posiadłości. Mieszkańcy Przecławia i okolic mogą tu przyjść na spacer po parku, a turyści zwiedzić zamkowe wnętrza z przewodnikiem.

Jak dojechać?

Zamek znajduję się w mieście Przecław, oddalonym od Mielca o nieco ponad 16 km (czyli ok. 20 min. drogi samochodem). Dokładny adres Zamku Przecław to:

ul. Podzamcze 8

39-320 Przecław

Godziny otwarcia Zamku Przecław

Zwiedzanie możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 W niedzielę i święta Zamek do zwiedzania nieczynny.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i zawsze rozpoczyna się o pełnej godzinie.

Park otwarty jest codziennie od 8 do zachodu słońca.

Ceny biletów

Dorośli - 10,00 PLN/osobę

Dzieci i seniorzy - 7,00 PLN/osobę

Wstęp do parku jest bezpłatny

Ciekawostka

Jedną z kilku ciekawostek na temat Zamku w Przecławiu jest to, że Henryk Sienkiewicz po wizycie w Przecławiu w 1903 roku wyraził opinię, że zamek w Przecławiu to „klejnot pośród zachowanych zamków dawnej Rzeczpospolitej”.

Kontakt

tel. 17 774 70 64

tel. 660 734 885

e-mail - [email protected]