Egipt to całoroczny kierunek wakacyjny, więc na przeceny last minute do popularnych egipskich kurortów można polować zarówno w okresie polskich wakacji, jak i np. wiosną albo jesienią. Sprawdzamy, jak prezentuje się top 5 największych przecen last minute do Egiptu, jakich konkretnie hoteli dotyczą i ile można oszczędzić.

Egipt od lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków, na co wpływa m.in. pogoda sprzyjająca wypoczynkowi właściwie przez cały rok, szeroka siatka połączeń z polskich lotnisk, a także przystępne ceny wakacji.

Najnowsze LAST MINUTE DO EGIPTU www.fostertravel.pl/last-minute/egipt/

Oczywiście należy mieć świadomość, że ceny wakacji w Egipcie zależą od wielu czynników: daty wylotu, standardu hotelu, opcji wyżywienia, a nawet lotniska. Pewne jest natomiast to, że właściwie o każdej porze roku można upolować atrakcyjne last minute do Egiptu, a skala obniżek – zwłaszcza poza szczytem sezonu turystycznego – bywa naprawdę znaczna.

Last minute do Egiptu – top 5 promocji

Na podstawie danych dostępnych w popularnych serwisach turystycznych, gromadzących w jednym miejscu oferty wielu biur podróży, sprawdziliśmy, jak prezentuje się top 5 promocji last minute do Egiptu, na co można liczyć w danym hotelu i ile można oszczędzić.

1. Hotel Elysees, Hurghada, 4 gwiazdki, 7 dni, śniadania – 1228 zł za osobę

4-gwiazdkowy hotel Elysees położony jest 3 km od centrum Hurghady – największego wakacyjnego kurortu w Egipcie. Zaledwie 100 metrów dzieli go od prywatnej piaszczystej plaży, a goście cenią go m.in. za bardzo dobrą kuchnię. W jednym z biur podróży udało się znaleźć 7-dniowy pobyt w tym hotelu w opcji ze śniadaniami za jedynie 1228 zł za osobę, przy czym jest to wyjazd w okresie polskiej wiosny i z datą wylotu… już drugiego dnia. Stąd najpewniej skala obniżki, bo takie same wakacje z wylotem za trzy tygodnie kosztują już 3418 zł za osobę. Decydując się na last minute można więc oszczędzić… ponad 2000 zł na każdym uczestniku wycieczki!

2. Three Corners Empire, Hurghada, 3 gwiazdki, 7 dni, all inclusive – 1352 zł za osobę

Również jest to obiekt położony w Hurghadzie, znajdujący się około 250 metrów od prywatnej piaszczystej plaży. Jest to hotel zaliczany do tzw. obiektów ekonomicznych, czyli o standardzie dla mniej wymagających gości. Ze względu na krótki czas pozostały do wylotu (3 dni) w okresie polskiej wiosny można tam zarezerwować 7-dniowe wczasy all inclusive za 1352 zł od osoby. Jeśli ktoś zdecyduje się na wyjazd za miesiąc, cena wzrasta do 3555 zł za osobę – w ramach last minute jest więc ponad 2200 zł taniej.

3. Cataract Resort, Sharm El Sheikh, 4 gwiazdki, 7 dni, all inlcusive – 1492 zł za osobę

Jest to mały, kameralny hotel położony w samym sercu Naama Bay, czyli jednej z najbardziej luksusowych dzielnic kurortu Sharm El Sheikh. Niedaleko znajduje się galeria handlowa, a także kawiarnie, restauracje oraz dyskoteki. W okresie polskiej majówki tygodniowy pobyt all inclusive w tym obiekcie kosztuje 3115 zł za osobę, a dwa tygodnie wcześniej na urlop można było wylecieć za 1492 zł za osobę. Czym była spowodowana taka obniżka cen? Przeprowadzanymi w tym czasie niewielkimi remontami kosmetycznymi w niektórych przestrzeniach hotelu, co mogło wpływać na komfort wypoczynku.

4. Raouf International Aqua Park & SPA, Sharm El Sheikh, 5 gwiazdek, 7 dni, all inclusive – 1567 zł za osobę

Średnia cena 7-dniowego pobytu w tym hotelu w okresie polskiej wiosny to około 3000 zł za osobę z wyżywieniem all inclusive. Przy odrobinie szczęścia można jednak upolować urlop za połowę tej ceny, czyli 1567 zł za osobę. Raouf International Aqua Park & SPA jest bowiem częścią ogromnego kompleksu trzech hoteli 5-gwiazdkowych położonych na spektakularnym wybrzeżu Nabq w Sharm El Sheikh. Może pochwalić się m.in. prężnie działającym parkiem wodnym oraz bardzo bogatą ofertą gastronomiczną. Przy dużej liczbie pokoi w całym kompleksie biuro podróży jest bardziej skłonne do obniżenia cen, by zapewnić maksymalne zapełnienie.

5. Marina Lodge, Marsa Alam, 4 gwiazdki, 7 dni, all inclusive – 1621 zł za osobę

Ranking top 5 największych przecen last minute do Egiptu zamyka 4-gwiazdkowy hotel Marina Lodge w Port Ghalib, czyli niewielkim, mniej znanym kurorcie w regionie Marsa Alam. To właśnie fakt, że jest to miejsce rzadziej wybierane przez turystów, można tam znaleźć atrakcyjne promocje mające na celu ich przyciągnięcie, zwłaszcza że hotel jest położony nad mariną, a poleca się go m.in. fanom nurkowania. Standardowa cena 7-dniowego pobytu w tym hotelu w okresie polskiej wiosny z wyżywieniem all inclusive to około 3219 zł za osobę. W ramach last minute ceny spadają nawet do 1621 zł za osobę, czyli blisko 1600 zł mniej.

Jak widać, dzięki przecenom last minute na wakacjach w Egipcie można oszczędzić naprawdę spore kwoty. Oczywiście liczba takich ofert jest ograniczona, niekiedy trzeba być też gotowym do wylotu niemalże z dnia na dzień, ale mimo wszystko warto polować na takie okazje.