Serdecznie zapraszamy na koncerty w ramach jubileuszowej, XXX edycji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, które odbędą się w dniach 19-29 sierpnia 2021 roku. Tegoroczna odsłona festiwalu to sześć wyjątkowych i różnorodnych gatunkowo koncertów, wśród których każdy słuchacz z pewnością odnajdzie coś dla siebie. Wystąpią znane postaci polskiej sceny muzycznej – wybitni wokaliści oraz instrumentaliści klasyczni, rozrywkowi i jazzowi.

Ceny biletów i karnetów:. Bilet normalny - 70/50 zł
Bilet ulgowy - 50/30 zł
Karnet normalny - 300 zł
Karnet ulgowy - 200 zł.

Bilety i karnety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, 27–600 Sandomierz), tel. +48 15 644 61 05 lub 882 928 877, codziennie od 20 lipca 2021 roku lub na www.kupbilecik.pl, a także bezpośrednio przed koncertami.

Ulgi przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom. Dla posiadaczy Karty Mieszkańca preferencyjna cena biletu niższa o 5 zł.

Patronat honorowy: Marcin Marzec – Burmistrz Sandomierza
Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu
Partner: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu


W ramach otwarcia Festiwalu odbędzie się koncert Kamila Bednarka. Zespół Star Guard Muffin założony przez wokalistę zdobył szeroką popularność w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent”. Wydany w tym okresie ich debiutancki album „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny. W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”. Album uzyskał status diamentowej płyty. Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae. W 2017 roku ukazał się album Kamila Bednarka „Talizman”, a w 2018 roku Artysta wraz z zespołem wziął udział w projekcie MTV Unplugged, z którego wydany został album „MTV Unplugged Bednarek”. Rok 2019 przyniósł duże zmiany, które zapoczątkował projekt muzyczny #bednarekinaczej. Artysta zaprosił do współpracy Jana Smoczyńskiego, pianistę, kompozytora, producenta muzycznego, co wiązało ze sobą angaż wybitnych, nowych muzyków do tworzenia wspólnych projektów. Powstał singiel „Bądź przy mnie”, który po dwóch tygodniach pokrył się złotem. Kolejne wspólne produkcje to m.in. „Momenty”, „Wojownik Światła”, czy „Pull Up”, które zapowiadały premierę albumu „INACZEJ”.

Kolejny festiwalowy wieczór uświetni koncert Ani Dąbrowskiej. Usłyszymy największe hity artystki, takie jak: „Trudno mi się przyznać”, „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”, czy „Tego chciałam”. Ania Dąbrowska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka nazywana jest często Pierwszą Damą Polskiego Popu. Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskała status co najmniej platynowej: „Samotność po zmierzchu” 2004, „Kilka historii na ten sam temat” 2006, „W spodniach czy w sukience?” 2008, „Ania Movie” 2010, „Bawię się świetnie” 2012, „Dla naiwnych marzycieli” 2016, „The Best Of” 2017. Łącznie sprzedała ponad 500 000 płyt. Jest laureatką 9 Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. W 2019 roku Anna Dąbrowska otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego.

W sobotni wieczór odbędzie się koncert zespołu Andrzej Jagodziński Trio. Muzycy zaprezentują swój najnowszy projekt z muzyką Jana Sebastiana Bacha, za który otrzymali nominację do nagrody Fryderyk. Andrzej Jagodziński to znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat 80. Sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90. XX w. Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha. W muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria największą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania oraz wpływania na siebie poszczególnych głosów.

Następny dzień festiwalu uświetni koncert w składzie Natalia Kukulska/Atom String Quartet/Michał Dąbrówka. Muzycy z Atom String Quartet zaaranżowali utwory Natalii Kukulskiej w zupełnie inny, nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik, uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć na żywo podczas ich wspólnego, akustycznego koncertu. Dołączy do nich współkompozytor piosenek Michał Dąbrówka, który zagra zarówno na perkusji jak i ksylofonie. Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat. Jej dziecięce albumy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, zdobywając pierwszą Platynową płytę w historii polskiej muzyki. W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą „dorosłą" płytę „Światło". To, jak i kolejne wydawnictwa Artystki, uzyskały status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej płyty. Ostatni album Natalii- "Czułe struny", zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy- zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina, pokrywając się złotem, a następnie uzyskując status Platynowej Płyty.

Drugi weekend Festiwalu rozpocznie się koncertem Stanisława Soyki w projekcie Soyka Quintet. Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z nadchodzącej monografii „Soyka śpiewa Niemena”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Stanisław Soyka już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni oraz skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie niezwykle klimatyczny koncert „Od nocy do nocy”, w wykonaniu aktorki i wokalistki Joanny Aleksandrowicz. Występowała ona m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Jest aktorką filmową i serialową. Współpracuje z topowymi reżyserami, m.in. z Wojciechem Smarzowskim i Markiem Koterskim. Pierwszy koncert filmowo-musicalowy artystka zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx. Od tego czasu regularnie koncertuje. „Od nocy do nocy” to najpiękniejsze utwory z musicali polskich i światowych oraz – przede wszystkim – filmów. Dopracowany w najmniejszych detalach. Profesjonalni muzycy (perkusista, basista, pianista), niepowtarzalny klimat. Artystka wraz z zespołem oczarowuje publiczność zgromadzoną na salach i przenosi do innych czasów.