Na scenie
Społecznie

17. Choinka życzeń 2023 i widowisko taneczno-muzyczne "Syrenka Ariel"

aleja Niepodległości 2, Tarnobrzeg

Najważniejsze informacje

Początek Niedziela, 3 grudnia

To będzie już 17 edycja Choinki Życzeń - akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. W tym roku w finale akcji zobaczymy widowisko taneczno-muzyczne "Syrenka Ariel"

Zostały jeszcze do zakupu cegiełki na widowisko o godz. 18:30. Informacje na temat dostępności biletów można uzyskać pod numerem telefonu Stowarzyszenia 662 247 272

Kiedy i gdzie Finał 17 Choinki Życzeń?

Finał 17 edycji akcji charytatywnej "Choinka Życzeń odbędzie się 3 grudnia na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Tarnobrzegu. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana.

Bilety Choinka Życzeń

Na widowisko zamiast biletów obowiązuje zakup cegiełek, o wartości 50 złotych dla dorosłych i 30 złotych dla dzieci. Można je nabyć w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00 (pokój numer 141).

Numer Kontaktowy do sekretariatu: 15 8229522, numer wewnętrzny 33

O Akcji Choinka Życzeń

Finał akcji, tradycyjnie już co roku, kończy niezwykłe wydarzenie. Ostatnimi laty były to koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tego roku, wszystkich czeka niesamowita niespodzianka, gdyż zamiast muzycznego występu odbędzie się widowisko taneczno muzyczne w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Na Choinkę Życzeń poza spektakularnego finału składa się również: kwesta sianka bożonarodzeniowego, licytacja na antenie Radia Leliwa oraz Bal Charytatywny.

Widowisko taneczno-muzyczne

W ramach finału akcji na scenie będzie można zobaczyć widowisko taneczno-muzyczne pt. "Syrenka Ariel" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca, które będzie taneczną adaptacją baśni pt. Mała Syrenka Hansa Chrystiana Andersena.

Kielecki Teatr Tańca przedstawia poprzez język tańca znaną z baśni oraz bajki Disneya historię wzajemnej miłości między syreną o imieniu Ariel i człowiekiem o imieniu Książę Eryk, która pozwala im pokonać przeciwności losu oraz przeciwstawić się działaniom podstępnej Wiedźmy Morskiej Ursuli.

Akcja spektaklu rozgrywa się w podwodnym świecie, gdzie spotykamy nie tylko Ariel, ale także jej przyjaciółkę rybkę Florkę, kraba Sebastiana i liczne postacie z tego świata. Przedstawienie ukazuje żywotność i piękno podwodnego świata dzięki ciekawym układom choreograficznym, innowacyjnym kostiumom, wielowymiarowym projekcjom, dynamicznej scenografii oraz kolorowym światłom.

Sceny taneczne są wykonane w różnych stylach, takich jak taniec jazzowy, współczesny i klasyczny. Postacie morskie prezentują takie style jak swing, charleston, mambo, jazz czy modern jazz, wykazując głębię różnych interpretacji i doskonałą technikę. Postacie jak Kraby, Jeżowce i Ryby, ubrane w interesujące kostiumy inspirowane światem morskim, poruszają się płynnie wykonując trudne sekwencje ruchowe. Statek poruszający się po scenie tworzy iluzję płynięcia, a dodatkowym urozmaiceniem spektaklu jest wykorzystanie trików iluzjonistycznych.

Spektakl skierowany jest do wszystkich pokoleń.

REALIZATORZY SPEKTAKLU

Choreografia ELŻBIETA PAŃTAK, GRZEGORZ PAŃTAK

Choreografia na szarfach EWELINA POKRZYWKA

Kostiumy MAŁGORZATA SŁONIOWSKA

Scenografia, reżyseria światła GRZEGORZ PAŃTAK

Projekcje multimedialne TADEUSZ NOWAKOWSKI

Wystąpią:

Zespół Artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca

Dzieci i młodzież ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca

Akrobatki Klubu Sportowego „Przestrzeń Lotu”

Więcej informacji o 17 Choince Życzeń

Więcej informacji można dowiedzieć się z materiału Tarnobrzeskiej Telewizji Lokalnej TVL:

Galeria

[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"
[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"

4 października, godz. 20:00

Dwór na Wichrowym Wzgórzu, Przybysławice

Zobacz więcej