Koncerty

Metalowe Andrzejki w Sandomierzu

Sandomierz

Najważniejsze informacje

Początek Sobota, 25 listopada, godz. 19:00
Strona wydarzenia https://www.facebook.com/even…

Informacje od Organizatora:

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju Metalowe Andrzejki, które odbędą się 25 listopada br. o godz. 19:00 w Lapidarium pod Ratuszem! Czeka nas prawdziwa muzyczna petarda, nasycona mocnym metalowym brzmieniem, magnetyzującymi riffami i pulsująco wdzierającym się w duszę rytmem, bowiem wystąpią dla nas: Optical Sun, Blindfolded i Weird Tales.

Bilety w cenie 30 PLN do nabycia w Lapidarium pod Ratuszem przed koncertem.


BLINDFOLDED

Zespół został założony okolicach 2016 roku przez Kacpra Wąsika, Marcela Kucharskiego i Kacpra Rajfura. Tak naprawdę rozpoczął działalność dwa lata później, w momencie dołączenia do składu – Zygmunta Haliniarza i wokalisty Bartłomieja. Wczesna działalność zespołu opierała się głównie na brzmieniach trash metalowych, jednak z czasem twórczość skierowała się w stronę death i black metalu, nie gubiąc przy tym wpływu nuty trash i prog metalowej. Teksty, które zwykle opowiadają historię, zawierają komentarze o zabarwieniu psychologicznym i socjologicznym, z naciskiem na intymnośc doznań i eksplorowanie ludzkiej psychiki. Muzyka komlementuje teksty, dopełniając je o charakter niepewności, dając upust emocjom w nich zawartych, ale nie pomijając przy tym melodii.

Optical Sun

Zespół powstał w 2017 roku w Lublinie. Skład zespołu to grupa dobrych przyjaciół, która w swoich dźwiękach odzwierciedla swoją miłość do muzyki, jak i wspólnie przeżyte doświadczenia. Na charakter naszej muzyki mają wpływ także inne rodzaje sztuki, a zwłaszcza – literatura i film. Stąd też nasze inspiracje książką Kornela Makuszyńskiego "Przyjaciel wesołego diabła" i adaptacją filmową tejże książki w reżyserii Jerzego Łukaszewicza.

Nasza pierwsza Ep-ka "Optical Sun" (2018) zawiera właśnie sample z tegoż filmu. Natomiast na naszym pierwszym LP sięgnęliśmy do filmu "Pan Twardowski" w reżyserii Henryka Szaro z 1936 roku oraz bajki na winylu „Zaczarowany Las”. Obecnie pracujemy nad nowym albumem.

WEIRD TALES

ACID DOOM METAL / Warsaw

WEIRD TALES powraca z najnowszym albumem „Second Coming, Second Crucifixion” wydanym 01.09.2023 nakładem Interstellar Smoke Records i już zaprezentowanym w 10 Polskich miastach na żywo pod czas wrześniowej trasy. Zespół cieszy się z okazji zaprezentować album również w Sandomierzu dla Was.

Nowe Dziwne Opowieści ryją banię! Zaczynając jako stoner-doomowe trio stopniowo dodawali proto punk, psychodelię oraz noise do swojej muzy. Wzmocnili to wszystko narkotyczną psychozą i szalonymi występami, które nie pozostawiają fanów ciężkich brzmień, obojętnymi.

„Swampire” official video:

Spotify zespołu

Galeria

[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"
[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"

4 października, godz. 20:00

Dwór na Wichrowym Wzgórzu, Przybysławice

Zobacz więcej