Cross trening

Fabryka Ruchu, Okrzei 5, Sandomierz

Cross trening

Najważniejsze informacje

Organizator Fabryka Ruchu
Miejsce Fabryka Ruchu, Okrzei 5, Sandomierz

Tu nie ma rutyny, ale nie jest też łatwo! Przygotuj się na walkę ze swoimi słabościami... A STOPER ODLICZA CZAS !

Na pierwszy rzut oka bardzo wymagająca i dość chaotyczna forma treningu.Nic bardziej mylnego.Cross Trening to niezwykle przemyślana forma ruchu ukierunkowana na równomierny rozwój wszystkich cech motorycznych tak, aby żadna z nich nie dominowała. Tymi cechami są: - wytrzymałość krążeniowo - oddechowa - wydajność szlaków metabolicznych - siła - moc - zwinność - elastyczność - równowaga - celność - koordynacja - szybkość.

Cross Trening jest wspaniałą alternatywą dla monotonnych ćwiczeń na siłowni czy w klubach fitness. Crossfitowcy nie tylko biegają, robią pompki i brzuszki, skaczą na skakance czy podnoszą ciężary, lecz także wiosłują, przenoszą różne przedmioty, przewalają ogromne opony, noszą worki z piaskiem, ciągną liny i robią dziesiątki innych rzeczy, których z pewnością nie można robić na siłowni czy w klubie fitness.

Jak wyglądają zajęcia? Początek zajęć to rozgrzewka, następnie wszechstronny trening sprawności, rozciąganie dynamiczne - w tej części mamy najwięcej ćwiczeń koordynacyjnych , wzmacniających core, ćwiczenia techniki wybranych elementów przygotowujące do dalszej części zajęć. Głównym elementem i podsumowaniem i tym czym naprawdę jest WOD czyli (Workout Of the Day). Jest to krótka forma treningu o dużej intensywności. WOD zawsze zawiera kombinację lub samodzielne elementy treningowe takie jak: praca z ciężarami i kettlebells, gimnastyka sportowa oraz trening kondycyjny - interwałowy lub wytrzymałościowy wykonywane w danym czasie bądź w danej ilości rund. Ten rodzaj zajęć zapewnia nieprzewidywalność, różnorodność i dużą efektywność spalania tkanki tłuszczowej.

Dla kogo jest przeznaczony cross trening? Dla każdegokto chce być aktywny fizycznie, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, czy posiada jakieś doświadczenie w innych dziedzinach sportu, jaki jest poziom jego kondycji i jaki cel zamierza osiągnąć dzięki treningowi. Największą zaletą treningu jest to, że intensywność ćwiczeń jest dostosowana indywidualnie do danej osoby, do jej predyspozycji (wieku, doświadczenia i kondycji). W związku z tym taki trening może zacząć nawet niewytrenowana osoba. Jednak wówczas warunkiem powodzenia treningu jest regularność i zwiększanie intensywności w miarę wzrostu wytrenowania, ale przecież każdemu własnie na tym zależy.

Zajęcia plastyczne dla dzieci
zajęcia sztuka warsztaty plastyczne
Zajęcia plastyczne dla dzieci
Słowackiego 35a/8a

Zobacz szczegóły

Formacja Taneczna Paradox dla pań +30
zajęcia taniec nowoczesny
Formacja Taneczna Paradox dla pań +30
Sadomierz

Zobacz szczegóły

Formacja taneczna Paradox 6-16 lat
zajęcia taniec nowoczesny
Formacja taneczna Paradox 6-16 lat
ul. Armii Krajowej 1

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej