Pilates

Fabryka Ruchu, Okrzei 5, Sandomierz

Pilates

Najważniejsze informacje

Organizator Fabryka Ruchu
Miejsce Fabryka Ruchu, Okrzei 5, Sandomierz

Pilates to prozdrowotny trening całego ciała, nazywany też treningiem dobrego samopoczucia. Dzięki zajęciom Pilates trzymamy się prosto, poruszamy z większą gracją, sylwetka staje się smuklejsza, a my jesteśmy spokojniejsi. To, co obecnie nazywamy Pilatesem to w rzeczywistości system ćwiczeń i specyficzna metoda ich wykonywania opracowane w czasie pierwszej wojny światowej przez Josepha Pilatesa dla potrzeb rehabilitacji. Ćwiczenia te inspirowane są yogą, sztukami walki, klasycznymi ćwiczeniami gimnastycznymi oraz baletem. Według głównych założeń Pilatesa, metoda przyczynia się do:

wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Jakie są cechy charakterystyczne techniki Pilates?

współpraca umysłu i mięśni, zapewniająca harmonię wewnętrzną oraz zewnętrzną skupienie na centrum ciała (pracują głównie mięśnie brzucha, pośladków i okolic krzyża) koncentracja (wszystkie elementy planu ćwiczeń wymagają skoncentrowania się na ruchu ciała i oddychaniu) kontrola (wszystkie elementy planu ćwiczeń wynikają z właściwej kontroli pracy mięśni) precyzja (każde ćwiczenie, aby przynieść efekty musi być wykonane dokładnie) oddychanie (ćwiczenia pilates uczą odpowiedniego kontrolowania oddechu, który nie powinien być wstrzymywany, gdyż ciało nieustannie potrzebuje krwi z tlenem) Ćwiczenia realizowane są przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce. Wszelkie ruchy są płynne, powolne, ale też precyzyjne. Mają za zadanie zaangażowanie nie tylko dużych partii mięśni, ale i także mniejszych, zwłaszcza tych położonych głęboko. Ćwiczenia niejako podążają za rytmem ciała i skoordynowanym oddechem.

Pilates jest polecany wszystkim, bez względu na płeć, wiek, kondycję fizyczną. Wiele z ćwiczeń w tym programie ma działanie rozciągające, wobec czego szczególnie skierowane są do osób pragnących poprawić elastyczność ciała, nauczyć się w kontrolowany sposób wykonywać ćwiczenia i zachować prawidłową postawę na co dzień.

Zajęcia plastyczne dla dzieci
zajęcia sztuka warsztaty plastyczne
Zajęcia plastyczne dla dzieci
Słowackiego 35a/8a

Zobacz szczegóły

Formacja Taneczna Paradox dla pań +30
zajęcia taniec nowoczesny
Formacja Taneczna Paradox dla pań +30
Sadomierz

Zobacz szczegóły

Formacja taneczna Paradox 6-16 lat
zajęcia taniec nowoczesny
Formacja taneczna Paradox 6-16 lat
ul. Armii Krajowej 1

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej